Site icon Dzierzgoń Twoje Miasto

Zapadł wyrok w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym pod dyskoteką w Starym Dzierzgoniu

W niedzielę, 24 września 2023 roku, nad ranem doszło do tragicznego zdarzenia w Starym Dzierzgoniu. Przy dyskotece znaleziono nieprzytomnego 21-latka z ciężkimi obrażeniami ciała. Ofiara, młody mężczyzna z powiatu iławskiego, został brutalnie pobity, a po kilku dniach zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Kilka dni po zdarzeniu sztumscy policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie tego brutalnego ataku. Jak informowała Komenda Powiatowa Policji w Sztumie, na podstawie monitoringu oraz zeznań świadków ustalono, że sprawcą jest 20-letni mieszkaniec powiatu iławskiego. Z relacji świadków wynika, że podczas spotkania towarzyskiego w Starym Dzierzgoniu doszło do nieporozumienia między dwoma mężczyznami, które eskalowało do przemocy fizycznej. Napastnik zaatakował 21-latka, który w wyniku pobicia trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Pierwsze Zarzuty i Zmiana Kwalifikacji Prawnej

Początkowo, śledczy przedstawili oskarżonemu zarzut naruszenia czynności ciała na okres powyżej 7 dni, za co groziła kara pozbawienia wolności do 5 lat. Niestety, wkrótce po zajściu ofiara zmarła, co spowodowało zmianę kwalifikacji prawnej czynu.

Jak podaje info Iława – „Rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku, Mariusz Kaźmierczak, poinformował, że oskarżonemu, Danielowi K., postawiono zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Zgodnie z art. 156 Kodeksu karnego, za taki czyn grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 5 lat lub dożywotnie pozbawienie wolności. Jednakże, Sąd Okręgowy w Gdańsku złagodził kwalifikację prawną czynu, uznając oskarżonego za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci.”

Wyrok Sądu i Postępowanie Odwoławcze

Sąd wymierzył Danielowi K. karę 4 lat pozbawienia wolności oraz zobowiązał go do zapłaty zadośćuczynienia w wysokości 100 000 zł na rzecz ojca pokrzywdzonego. W poczet kary zaliczono okres tymczasowego aresztowania od dnia zatrzymania do dnia wydania wyroku.

Wyrok ten jest jednak nieprawomocny. Zarówno prokuratura, jak i sam oskarżony złożyli odwołania. Obecnie sprawa jest rozpatrywana przez Sąd Apelacyjny w Gdańsku, który zadecyduje o dalszym losie oskarżonego oraz ostatecznej kwalifikacji prawnej czynu.


Kaczor998

Exit mobile version