Zerwane dachy, powalone drzewa na drogę. Strażacy mają pełne ręce pracy.

Zerwane dachy, powalone drzewa na drogę. Strażacy mają pełne ręce pracy.

Od godzin nocnych do teraz strażacy z powiatu sztumskiego odnotowali 15 zdarzeń związanych z silnym wiatrem. Niestety, służby odnotowały nie tylko zdarzenia związane z drzewami blokującymi drogę, ale również doszło do zerwania dachów na czterech budynkach w Sztumie, Mikołajkach Pomorskich.

W Gminie Stary Targ w miejscowości Ramoty silne podmuchy wiatru przestawiły blaszany garaż z posesji na drogę. Na miejscu działali strażacy ze Starego Targu. W chwili obecnej prowadzone są działania w Mikołajkach Pomorskich gdzie ze stodoły zerwało dach. Na miejscu pracują strażacy z OSP Mikołajki Pomorskie.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia przed silnym wiatrem najwyższego – trzeciego stopnia oraz drugiego, które obejmują cały kraj. Wydane przez IMGW ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje do godzin wieczornych w sobotę. Obejmuje cały obszar województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz częściowo województwa: lubuskie, wielkopolskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie.


WhatsApp Image 2022-02-19 at 08.15.10

WhatsApp Image 2022-02-19 at 08.15.10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *