Znamy listę uczestników Pucharu Narodów Strongman w Dzierzgoniu.

Znamy listę uczestników Pucharu Narodów Strongman w Dzierzgoniu.

Już jutro o godz. 15.00 na Wzgórzu Zamkowym w Dzierzgoniu odbędzie się po raz pierwszy w naszej okolicy impreza dla prawdziwych twardzieli, Puchar Narodów Strongman. O tytuł najlepszego powalczą takie postacie jak Marek Czajkowski Mistrz Polski U110, Oskar Ziółkowski Mistrz Polski Open 2020/21 czy goście z Czech Lukas Svoboda i Jiri Dejmal jak również Valentins Klevinskis, Andris Dilans z Łotwy oraz Pierre Motal z Francji.

Puchar Narodów Strongman to impreza ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród miłośników wagi ciężkiej. Organizatorem zawodów jest Agencja Artystyczna Harlem Piotra Kwiatkowskiego. Jak mówi Piotr Kwiatkowski – będzie się działo. Samo określenie strongman, określa zawodnika oraz dyscypliny sportu siłowego polegającej na podnoszeniu, podrzucaniu lub przemieszczaniu bloku o dużej masie.

Sport strongman wymaga ogromnej siły fizycznej, ogromnej wytrzymałości i bardzo dobrej dynamiki. Jednocześnie jest bardzo widowiskowy, co sprawia, że wielu zawodników przechodzi do tej dyscypliny z trójboju siłowego, podnoszenia ciężarów, kulturystyki i pchnięcia kulą. Sport ten predysponuje zawodników wysokich, dlatego uzyskują oni najlepsze wyniki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *