20-latek zatrzymany na trzy miesiące za pobicie w Starym Dzierzgoniu.

20-latek zatrzymany na trzy miesiące za pobicie w Starym Dzierzgoniu.

Policjanci ze Sztumu zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu iławskiego, który kilka dni wcześniej pobił dotkliwie innego mężczyznę. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Sprawca usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała. Grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator i policjanci wystosowali wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

24 września br. policjanci ze Sztumu przyjęli zawiadomienie o pobiciu 21-latka. Jak wynikało z informacji przekazanych przez świadków, w czasie gdy mężczyzna na spotkaniu towarzyskim wraz ze znajomymi przebywał w Starym Dzierzgoniu podszedł do niego mężczyzna. Pomiędzy mężczyznami doszło do nieporozumienia. W pewnym momencie napastnik zaczął bić 21-latka. W wyniku poniesionych obrażeń pokrzywdzony trafił do szpitala.

Dzięki pracy policjantów mężczyzna który uciekł z miejsca zdarzenia został bardzo szybko zatrzymany. Na podstawie monitoringu i zdobytych informacji policjanci ustalili tożsamość sprawcy, którym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu iławskiego. Kryminalni dotarli do napastnika i zatrzymali go.

Jeszcze tego samego dnia śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut naruszenia czynności ciała na okres powyżej 7 dni. Prokurator i śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa 20-latkowi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *