42-latek przekroczył prędkość, był poszukiwany.

42-latek przekroczył prędkość, był poszukiwany.

Policjanci ruchu drogowego w miniony weekend zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Po wpłacaniu zastępczej kary w postaci grzywny został przez funkcjonariuszy zwolniony. Nie uniknie on także kary za przekroczenie prędkości.

W weekend, policjanci sztumskiej drogówki patrolowali Gościszewo. Po godzinie 20:45 zauważyli jadące z dużą prędkością auto. Ręczny miernik prędkości wskazał, że kierujący volkswagenem mężczyzna, na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h jedzie z prędkością aż 70 km/h. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej.

Podczas sprawdzenia w systemie okazało się, że siedzący za kierownicą 42-latek jest poszukiwany przez legionowski sąd. Mężczyzna, po wpłaceniu zastępczej kary w postaci grzywny został przez policjantów zwolniony. Teraz odpowie również za popełnione wykroczenie.

Przypominamy, że warto zapoznać się z wprowadzonymi zmianami obowiązującymi od stycznia 2022 roku, aby nie być zaskoczonym, gdy zostaniemy zatrzymani do kontroli drogowej. Pamiętajmy, ze nieznajomość nowych regulacji prawnych nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy. Apelujemy o przestrzeganie przepisów, w ten sposób unikniemy wysokiej grzywny, ale przede wszystkim będziemy bezpieczni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *