49-latek jazdę swoim Jaguarem zakończył na ogrodzeniu. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

49-latek jazdę swoim Jaguarem zakończył na ogrodzeniu. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Sztumscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło wczoraj na terenie miasta. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca jaguara stracił panowanie nad autem i uderzył w bramę do posesji. 49-latkowi w odpowiednim postrzeganiu i właściwej reakcji na drodze przeszkadzał również krążący w organizmie alkohol. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz funkcjonariusze szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj około godziny 16:00  oficer dyżurny sztumskiej komendy  otrzymał  telefoniczne zgłoszenie, że na ul. Żeromskiego na terenie miasta doszło do zdarzenia drogowego.  Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierującemu jaguarem zabrakło wyobraźni i trzeźwego myślenia. 49-latek  nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w bramę do posesji. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Sztum był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.  Kierowca stracił już prawo jazdy.

Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *