Bezpieczeństwo i promocja zawodu na pikniku w Dzierzgoniu

Bezpieczeństwo i promocja zawodu na pikniku w Dzierzgoniu

Policjanci z Komendy Powiatowej w Sztumie wzięli udział w pikniku szkolnym, który odbył się w Dzierzgoniu. Obecność miała na celu zarówno promowanie bezpieczeństwa, jak i przedstawienie pracy policjanta, jako zawodu godnego podziwu.

Udział policjantów w pikniku szkolnym w Dzierzgoniu był doskonałą okazją do spotkań z mieszkańcami, podczas których promowali swój zawód i rozmawiali o bezpiecznych zrachowaniach. W rozmowie z mundurowymi osoby chętne mogły dowiedzieć się, na czym polega praca w Policji w poszczególnych wydziałach, jak wygląda procedura przyjęcia do służby oraz etapy postępowania kwalifikacyjnego. Podczas imprezy promowano także narzędzie, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze podczas spotkania zaprezentowali radiowóz, pokazali również podstawowe wyposażenie każdego policjanta. Każdy z uczestników miało możliwość usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i przymierzyć wyposażenie policjanta stosowane podczas zabezpieczania imprez masowych o podwyższonym ryzyku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *