Dzierzgoń. 38-latek zatrzymany za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie. Wydmuchał 1,5 promila.

Dzierzgoń. 38-latek zatrzymany za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie. Wydmuchał 1,5 promila.

W miniony weekend policjanci Posterunku Policji w Dzierzgoniu zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował osobowym volkswagenem mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Za popełnione przestępstwo 38-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend Posterunku Policji w Dzierzgoniu patrolując ulice miasta postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena. W trakcie kontroli drogowej mundurowi wyczuli od kierującego alkohol. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało u 38-latka mieszkańca powiatu iławskiego ponad 1,5 promila. Kierujący został zatrzymany oraz stracił prawo jazdy. Osobowy volkswagen został odholowany na parking. Za swoje zachowanie, mieszkaniec powiatu iławskiego odpowie teraz przed sądem.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 38-latkowi grozi wysoka kara finansowa, utrata uprawnień do kierowania pojazdami na kilka lat oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *