Dziś policyjne działania TAXI.

Dziś policyjne działania TAXI.

W piątek 11 lutego sztumscy policjanci przeprowadzą działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska. Każdy kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jutro na terenie całego powiatu  zostaną przeprowadzone działania „Taxi”, których głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób.
Sztumscy policjanci sprawdzą dokładnie dokumenty wymagane podczas świadczenia usługi , sprawność pojazdu oraz trzeźwość kierującego. W przypadku ujawnienia nagannego stanu technicznego pojazdu, nietrzeźwości kierowcy lub braku wymaganych dokumentów, dalsza jazda może okazać się niemożliwa. Pasażerom przypominamy o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa. Kierowcy natomiast nie mogą zapominać, że obowiązują ich takie same przepisy jak wszystkich innych użytkowników dróg. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu nie zwalnia z konieczności respektowania przepisów ruchu drogowego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *