Frekwencja wyborcza w gminie Dzierzgoń – stan na 17.00.

Frekwencja wyborcza w gminie Dzierzgoń – stan na 17.00.

Frekwencja w wyborach samorządowych do południa wyniosła 16,52 procent – przekazał po godzinie 13:30 szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. W gminie Dzierzgoń do godz. 12.00 głos oddało lekko ponad 18% uprawnionych.

Nieco lepiej wygląda sytuacja o godz. 17.00. Jak udało nam się ustalić frekwencja na godzinę siedemnastą wyniosła 40,18 %. Lokale wyborcze czynne są do godz. 21.00 na tą chwilę nic nie wskazuje by cisza wyborcza miała być wydłużona.

PISALIŚMY WCZEŚNIEJ

W całym kraju trwa głosowanie w wyborach samorządowych. Każdy wyborca otrzyma cztery karty. Na każdej karcie powinna się znajdować pieczęć obwodowej komisji wyborczej oraz wydrukowany odcisk pieczęci terytorialnej komisji wyborczej. Na dole każdej karty znajdzie się informacja o sposobie głosowania. Wszystkie karty do głosowania będą koloru białego, przy czym nazwiska kandydatów będą wydrukowane na kolorowym tle.

Lokale wyborcze czynne są od godziny 7 do 21. Frekwencja w gminie Dzierzgoń (stan na godz. 12.00) wynosi 18,11 %.

Kolejne dane z terenu gminy Dzierzgoń podamy po godz. 17.00

Podczas niedzielnego głosowania Polacy wybierają blisko 47 tys. członków rad gmin, rad miast, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz niemal 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Frekwencja w powiecie sztumskim:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *