Frekwencja wyborcza w gminie Stary  Dzierzgoń – stan na 17.00.

Frekwencja wyborcza w gminie Stary Dzierzgoń – stan na 17.00.

Frekwencja w wyborach samorządowych do południa w kraju  wyniosła 16,52 procent – przekazał po godzinie 13:30 szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak. W gminie Stary Dzierzgoń do godz. 12.00 głos oddało lekko ponad 20 % uprawnionych wyborców.

Na godzinę 17.00 w gminie Stary Dzierzgoń do urn wyborczych poszło ponad 50% mieszkańców uprawnionych do głosowania. Lokale wyborcze czynne są do godz. 21.00 na tą chwilę nic nie wskazuje by cisza wyborcza miała być wydłużona.

PISALIŚMY WCZEŚNIEJ

W całym kraju trwa głosowanie w wyborach samorządowych. O godz. 21 mamy poznać szacunkowe wyniki głosowania do sejmików. Każdy wyborca otrzyma cztery. Na każdej karcie powinna się znajdować pieczęć obwodowej komisji wyborczej oraz wydrukowany odcisk pieczęci terytorialnej komisji wyborczej. Na dole każdej karty znajdzie się informacja o sposobie głosowania. Wszystkie karty do głosowania będą koloru białego, przy czym nazwiska kandydatów będą wydrukowane na kolorowym tle.

Lokale wyborcze czynne są od godziny 7 do 21. Frekwencja w gminie Stary Dzierzgoń (stan na godz. 12.00) wynosi 20,93 %. Podczas niedzielnego głosowania Polacy wybierają blisko 47 tys. członków rad gmin, rad miast, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz niemal 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Frekwencja w powiecie sztumskim:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *