IV Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej w Dzierzgoniu

IV Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej w Dzierzgoniu

W dniu 22 marca br. odbyła się czwarta edycja Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej, zorganizowanej przez Młodzieżową Radę Miejską. To wydarzenie, mające na celu promowanie świadomości obywatelskiej oraz zachęcanie młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu społecznym, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych i średnich.

Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej to inicjatywa Młodzieżowej Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, która ma za zadanie nie tylko zwiększyć wiedzę młodzieży na temat jej praw i obowiązków jako obywateli, ale także rozbudzić w niej poczucie odpowiedzialności za otaczającą ją rzeczywistość oraz zachęcić do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Tegoroczna edycja olimpiady przyniosła wiele emocji i sukcesów. W kategorii szkół średnich zwyciężył Paweł Świderski, który wykazał się nie tylko doskonałą znajomością zagadnień związanych z życiem publicznym, ale także umiejętnością analitycznego myślenia i argumentacji. Natomiast w kategorii szkół podstawowych triumfował Nikodem Sokalski, imponując zarówno znajomością podstawowych praw obywatelskich, jak i umiejętnością wyrażania własnych poglądów na tematy społeczne.

Zwycięzcy nie tylko otrzymali zasłużone nagrody, ale także zdobyli uznanie za swoje zaangażowanie i wysiłek w przygotowanie do konkursu. Jednakże, jak zauważyli organizatorzy, wszyscy uczestnicy Olimpiady są zwycięzcami, ponieważ dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu zyskali cenne doświadczenie i wiedzę, które będą przydatne w ich dalszym życiu.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *