Kolizja osobówki z sarną. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze.

Kolizja osobówki z sarną. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze.

Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na drodze Stary Dzierzgoń – Folwark. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że pojazd osobowy zderzył się z sarną. Autem podróżowały trzy osoby, z czego dwie uskarżały się na ból głowy  Na miejsce zostały zadysponowane służby ratunkowe, straż pożarna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.

Działania służb polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przebadaniu dwóch osób przez zespół ratownictwa medycznego oraz kierowaniu ruchem. Sztumscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Nadejście jesiennej aury sprawiło, że warunki na drodze robią się zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne.

Częste opady deszczu, ale też spadające liście powodują, że jezdnia bywa mokra i śliska, a droga hamowania zdecydowanie się wydłuża. Dodatkowym utrudnieniem są poranne i nocne mgły oraz wybiegająca zwierzyna. Ograniczają one nie tylko widoczność, nawet do kilkunastu metrów, ale również, osadzając się na jezdni, sprawią, że nawierzchnia staje się śliska. Pamiętajmy, że leżące na drogach liście w połączeniu z padającym deszczem są tak samo niebezpieczne jak śnieg i lód. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.


2 thoughts on “Kolizja osobówki z sarną. Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drodze.

  1. Dobra a co z tą sarną ? Redakcja nic na ten temat nie napisała ! Czy udzielono pomocy , czy wezwano odpowiednie służby , czy ma zdychać co

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *