Niecodzienna kolizja drogowa w Dzierzgoniu. Sprawcą jest policjant?

Niecodzienna kolizja drogowa w Dzierzgoniu. Sprawcą jest policjant?

Dziś po godzinie 13.00 Komenda Powiatowa Policji w Sztumie otrzymała zgłoszenie o nietypowej kolizji drogowej, która miała miejsce w Dzierzgoniu przy ul. Zawadzkiego „Zośki”. Sprawa ta jednakże nabrała wyjątkowo nieoczekiwanego obrotu, gdy okazało się, że sprawcą zdarzenia jest 42-letni mężczyzna, który jak nieoficjalnie udało nam się ustalić jest policjantem na co dzień pełniący służbę w jednostce policji w ościennym powiecie. 

Mężczyzna, który spowodował kolizję i oddalił się w nieznanym kierunku, został szybko zlokalizowany oraz zatrzymany przez funkcjonariuszy sztumskiej jednostki policji. Już na samym początku interwencji wyczuto u niego wyraźną woń alkoholu, co wzbudziło natychmiastowe podejrzenia, że 42-latek mógł spożywać alkohol. Niestety, zatrzymany nie wyraził zgody na przeprowadzenie badania alkomatem.

W celu ustalenia faktycznej ilości spożytego alkoholu, od zatrzymanego policjanta pobrano krew do badania na obecność alkoholu we krwi. Wyniki tych badań będą kluczowe dla dalszego toczącego się postępowania w tej sprawie.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się służby policji, które podjęły wszelkie niezbędne działania. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przesłuchali świadków i wykonali pełną dokumentację fotograficzną, aby zgromadzić jak najwięcej dowodów na okoliczności tego zdarzenia.

Ostateczne decyzję w tej sprawie będą podejmowane po uzyskaniu wyników badań krwi i szczegółowej analizie zebranych dowodów. O dalszych losach 42-latka zadecyduje prokurator. W chwili obecnej z zatrzymanym prowadzone są czynności.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *