Pijany 28-latek wjechał do rowu. Wydmuchał 2 promile.

Pijany 28-latek wjechał do rowu. Wydmuchał 2 promile.

Sztumscy policjanci zostali wezwani do kolizji w Starym Targu. Kierowca z nieustalonych przyczyn wjechał hyundaiem do rowu. Podczas rozmowy z mundurowymi okazało się, że jest on pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 28-letniego kierowcy 2 promile.

Informacja o leżącym w rowie aucie dotarła do policjantów w piątek popołudniu. Mundurowi, którzy przyjechali do Starego Targu zastali uszkodzonego hyundaia, leżącego w rowie. Policjanci podczas legitymowania kierującego autem wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 28-latka 2 promile alkoholu w organizmie.
Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad autem otarł się o drzewo i wjechał do rowu.

Po wykonaniu niezbędnych czynności kierowcę wraz z pojazdem przekazano pod opiekę rodzinie. Na razie ma zabezpieczone prawo jazdy i dowód rejestracyjny. W najbliższym czasie mieszkaniec powiatu Olsztynek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Przypominamy, że kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka karę pieniężną od 5 do 60 tysięcy złotych na rzecz Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *