Potrącenie dwóch 16-latek na przejściu dla pieszych. Policja podaje okoliczności wypadku.

Potrącenie dwóch 16-latek na przejściu dla pieszych. Policja podaje okoliczności wypadku.

W piątek w godzinach wieczornych w Goraju doszło do wypadku drogowego. Kierujący skoda potrącił dwie osoby przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowane nastolatki trafiły do szpitala. Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych.

Policjanci z sztumskiej drogówki w piątek wieczorem zostali skierowani przez dyżurnego do Goraju, gdzie miało dojść do potrącenia dwóch osób przechodzących przez przejście dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący skoda, 42-letni mieszkaniec Malborka, potrącił dwie 16-latki, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych.

Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Poszkodowane zostały  przetransportowani do szpitala. Mundurowi wyjaśniają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów i przypominają kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza teraz – zimą, kiedy widoczność ogranicza nam np. padający śnieg, deszcz czy parujące szyby. Dlatego tak ważne jest oczyszczenie pojazdu i odparowanie szyb przed podróżą.

W przypadku osoby pieszej najważniejsza jest ostrożność i bycie widocznym dla kierującego pojazdem. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek oraz innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy będziemy poruszać się po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *