Sztumscy policjanci pomagają przy granicy i organizują zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy

Sztumscy policjanci pomagają przy granicy i organizują zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy

Kilka dni temu pierwsi sztumscy policjanci skierowani zostali w rejony przygraniczny, gdzie wspólnie z mundurowymi innych służb dbają o bezpieczeństwo osób przekraczających granicę polsko-ukraińską.

Od kilku miesięcy sztumscy policjanci pełnią służbę wzdłuż wschodniej granicy Polski. Wcześniej był to obszar granicy polsko-białoruskiej, a od kilku dni służą także przy granicy z Ukrainą. Pomagają obywatelom tego kraju, którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych i szukają schronienia w Polsce. Policjanci pełnią służbę razem z funkcjonariuszami innych służb mundurowych.

Dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, pomagają w dotarciu do miejsc noclegowych i wyznaczonych punktów pomocy. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sztumie, którzy zostali w powiecie, nie pozostali obojętni na krzywdę kolegów zza wschodniej granicy i zorganizowali zbiórkę artykułów potrzebnych dla ukraińskich policjantów walczących na froncie o swoją ojczyznę. Zebrano żywność długoterminową, środki chemiczne i całe mnóstwo innych specjalistycznych przedmiotów.

Pierwsza tura ruszyła w drogę. Potrzeby w dalszym ciągu są ogromne, więc to nie koniec zbiórki. Działamy dalej! Mamy nadzieję, że ten zwykły ludzki odruch i dar naszych serc choć w części pomoże potrzebującym pomocy ukraińskim policjantom.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *