Uczennice malborskiego liceum rozpoczynają walkę z uzależnieniami wśród młodzieży.

Uczennice malborskiego liceum rozpoczynają walkę z uzależnieniami wśród młodzieży.

Uczennice drugiej klasy malborskiego liceum aktywnie angażują się w rozwiązanie palącego problemu – wzrastającej liczby nastolatków uzależnionych od różnego rodzaju substancji. Zauważyły, że e-papierosy i alkohol stają się powszechne w życiu młodzieży, będąc źródłem stresu czy próbą dostosowania się do otoczenia.

Mimo apeli o zagrożeniach związanych z tymi substancjami, odbiorcy często lekceważą przekazy edukacyjne. Obserwacje uczennic potwierdzają, że problem uzależnień nie omija żadnej grupy wiekowej, stając się nieodłącznym wyzwaniem społeczeństwa.

W odpowiedzi na to, uczennice przygotowują projekt „drugens”, którego głównym celem jest stworzenie przystępnego e-booka, premiera zaplanowana na 3 lutego. Dodatkowo, regularne podcasty „info z drugens” na Spotify dostarczają wiedzy w przyswajalnej formie każdego poniedziałku i piątku o godzinie 18.

Projekt przewiduje również specjalne zajęcia w szkołach oraz spotkania dla rodziców/opiekunów, które pomogą im rozmawiać z dziećmi na temat uzależnień. W dniu 9 marca o godzinie 12 w malborskiej Szkole Łacińskiej odbędzie się spotkanie z psychoterapeutą, mające na celu pomóc w znalezieniu wspólnego języka z młodzieżą.

Projekt „drugens” to inicjatywa skierowana na poprawę sytuacji społecznej. Autorki zwracają się z prośbą o wsparcie medialne, by ich przesłanie dotarło do jak największej liczby ludzi. Bo jak mówią, nigdy nie jest za późno na zmiany, a im szybciej, tym lepiej.


467090685.original.format-webp

467090685.original.format-webp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *