[WIDEO] Dożynki Gminne w Mikołajkach Pomorskich

[WIDEO] Dożynki Gminne w Mikołajkach Pomorskich

Niedzielne popołudnie, 3 września to kolejne Święto Plonów w naszym regionie. Tym razem rolnicy z gminy Mikołajki Pomorskie świętowali podczas swoich dożynek. Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej dziękczynnej w intencji rolników. Następnie w asyście orkiestry korowód dożynkowy przemaszerował na stadion gminny gdzie odbyła się główna część obchodów.

Święto dożynkowe to czas podziękowań za tegoroczne plony i czas dzielenia się dożynkowym chlebem podczas tradycyjnego obrzędu. Starostowie dożynek Elżbieta i Wojciech Zielonka poświęcony chleb przekazali gospodarzowi gminy wójtowi Marii Pałkowskiej-Rybickiej, która wraz ze starostami podzieliła bochen pomiędzy zgromadzonymi mieszkańcami gminy Mikołajki Pomorskie.

Za zebrane plony dziękował również Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski, który podkreślił jak ważną rolę w naszym społeczeństwie odgrywają rolnicy. Z okazji święta plonów lokalne Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały przysmaki oraz prezentacje swoich stanowisk. Dożynki to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dobra muzyka. Na mikołajskiej scenie prezentowały się formacje ludowe oraz zespoły muzyczne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *