[WIDEO] „Nie jedziemy do zoo, ani na watę cukrową… jedziemy na Marsz Miliona Serc..” Mieszkańcy powiatu sztumskiego w drodze do Warszawy.

[WIDEO] „Nie jedziemy do zoo, ani na watę cukrową… jedziemy na Marsz Miliona Serc..” Mieszkańcy powiatu sztumskiego w drodze do Warszawy.

Punktualnie o 12 rozpocznie Marsz Miliona Serc. Od rana ulice w centrum Warszawy są zamknięte. Na objazdy skierowano autobusy i tramwaje. Pierwsi uczestnicy gromadzą się na rondzie Dmowskiego, skąd ruszy marsz.

Udział w marszu wezmą również mieszkańcy powiatu sztumskiego na czele ze starostą Leszkiem Sarnowskim. Autokar z mieszkańcami powiatu sztumskiego wyjechał wcześnie rano, by dowieść mieszkańców do Warszawy. Jak relacjonuje TVN24 na miejscu znajduje się już kilka tysięcy ludzi i cały czas dojeżdżają kolejni.

Marsz Miliona Serc został zwołany przez lidera Koalicji Obywatelskiej Donalda Tuska. Niedzielne zgromadzenie rozpocznie się na rondzie Dmowskiego. Stamtąd uczestnicy przejdą ulicą Marszałkowską do Świętokrzyskiej. Po dojściu do ronda ONZ skręcą w prawo, w aleję Jana Pawła II, którą dojdą do ronda „Radosława”. Zakończenie zgromadzenia planowane jest na godzinę 16.

Organizatorzy spodziewają się przybycia miliona osób ze wszystkich stron Polski. Uczestnicy od wczesnych godzin porannych ruszyli do stolicy samochodami, autokarami i pociągami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *