[WIDEO] Wiceminister Aktywów Państwowych Karol Rabenda wręczył promesy dla samorządowców z Polskiego Ładu.

[WIDEO] Wiceminister Aktywów Państwowych Karol Rabenda wręczył promesy dla samorządowców z Polskiego Ładu.

W dniu wczorajszym w siedzibie Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu odbyło się wręczenie promes w ramach Polskiego Ładu. Symboliczne czeki samorządowcom wręczył Wiceminister Aktywów Państwowych Karol Rabenda.

W tym roku w ramach programu rządowego do Gminy Dzierzgoń trafi ponad 9 milionów złotych. W ramach pozyskanego dofinansowania zostaną zrealizowane dwie inwestycje drogowe. Pierwszy projekt zakłada budowę ścieżki piszeo-rowerowej prowadzącej nad jezioro kuksy, zaś drugi remont nawierzchni przy cmentarzu komunalnym oraz przy ul. Spokojnej przy Klubie Dziecięcym Promyczek.

Powód do radości mają również mieszkańcy Mikołajek Pomorskich bowiem jak mówi Maria Pałkowska-Rybicka Wójt gminy – do ich małej ojczyzny trafią środki na remont drogi Krastudy-Nowe Minięta-Krasna Łąka. Kwota jaką udało się pozyskać to ponad 3 miliony złotych. Jest to jedna z większych dotacji jaką udało się gminie pozyskać w ostatnim czasie.

Największym beneficjentem rządowego programu „Polski Ład” jest gmina Stary Targ, która otrzymała ponad 10 milionów złotych. Z pozyskanych środków zostaną zrealizowane trzy inwestycje. Pierwszą jest budowa sieci wodociągowej Szropy – Łoza – Lasy – Czerwony Dwór wraz z przyłączami wodociągowymi – za 5,130 mln zł, drug to – budowa sieci wodociągowej Stary Targ- Kalwa wraz z przyłączami oraz budowa sieci kanalizacyjnej w Starym Targu wraz z modernizacją istniejących urządzeń – za 3,8 mln zł, a trzecią jest – modernizacja drogi Telkwice-Brzozówka łączącej miejscowość Bukowo z drogą wojewódzką nr 515 – za 1,425 mln zł.

W czasie Spotkania wiceminister omówił bieżącą sytuację w regionie pod względem bezpieczeństwa energetycznego i żywnościowego dla Polski oraz planowanych inwestycji w związku z zakończonym II edycji rządowego programu Polski Ład.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *