Wysyp grzybów. „Takiego grzybobrania nie było już kilka lat”

Wysyp grzybów. „Takiego grzybobrania nie było już kilka lat”

Lasy należące do Nadleśnictwa Susz i Kwidzyn od zawsze są rajem dla grzybiarzy. W tym roku jednak fani zbierania grzybów nie mają powodów do narzekania. Październik to najlepsza pora na zbieranie grzybów. W lasach znajdziemy teraz m.in. kanie, borowiki, podgrzybki, koźlaki, maślaki i kurki oraz czarne łepki. Takie grzyby są świetne na domowe przetwory na zimę. Pamiętajmy jednak, by zbierać tylko te okazy, które znamy i co do których mamy pewność, że są jadalne.

Pogoda w kratkę sprawia, że właśnie teraz warto się wybrać na grzybobranie. Przy odrobinie szczęścia na pewno natrafimy na smakowite i pożądane okazy grzybów. Dlatego podczas spacerów koniecznie wypatrujmy grzybów w lesie czy na łące.

W naszych okolicach dużym zainteresowaniem grzybiarzy cieszą się lasy należące do Nadleśnictwa Susz w miejscowości Białe Błota, czy też lasy „Ryjewskie” czy w okolicach Białej Góry należące do Nadleśnictwa Kwidzyn.

We wszystkich wspomnianych nadleśnictwach jest prawdziwy wysyp grzybów. Jakby nie patrzeć, można już powiedzieć, że tegoroczny sezon, acz niezbyt intensywny, będzie bardzo rozciągnięty w czasie i zaliczymy go do dość dobrych.

W skali całego kraju zaczął się w końcu sierpnia i będzie trwał do końca października, a być może i do początku listopada. Obecna chłodna i przeważnie wilgotna pogoda, brak w perspektywie istotnych przymrozków, temu sprzyjają.


2 thoughts on “Wysyp grzybów. „Takiego grzybobrania nie było już kilka lat”

  1. Wszyscy miłośnicy grzybobrania na pewno ucieszą się z takiego wysypu grzybów! To świetna wiadomość, zwłaszcza dla tych, którzy na taką obfitość czekali od kilku lat. Mam nadzieję, że wszyscy będą cieszyć się wspaniałymi spacerami po lesie i smacznymi potrawami z własnymi znaleziskami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *