20 tys. zł trafi do strażaków z gminy Dzierzgoń. Burmistrz Jolanta Szewczun odebrała grant.

20 tys. zł trafi do strażaków z gminy Dzierzgoń. Burmistrz Jolanta Szewczun odebrała grant.

W lutym radni zadecydowali, a marzec to czas podpisywania umów z gminami. Tak realizowany jest program Pomorskie OSP. Do gmin z Powiśla, Kociewia i Żuław trafi ponad 480 tys. zł. dzięki temu strażacy ochotnicy kupią specjalistyczny sprzęt ratowniczy. To pierwsza tura podpisywania dokumentów. Kolejne umowy zostaną podpisane już za kilka dni.

Umowy z samorządowcami podpisał 13 marca 2024 r. członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski. Spotkanie odbyło się w Pelplinie.

Do gminy Dzierzgoń trafi 20 tysięcy złotych. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu do jednostek z terenu gminy trafią specjalistyczne latarki kątowe. Które ułatwią działanie w czasie prowadzonych akcji ratowniczo-gaśniczych. W imieniu dzierzgońskiego samorządu dofinansowanie odebrała burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun.

Ochotnicze straże pożarne wykonują zadania w zakresie ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska m.in. podczas pożarów, klęsk żywiołowych czy ekologicznych.

– Zawsze warto to podkreślać, że strażacy-ochotnicy są pierwszymi na miejscu zdarzenia i z uwagi na przeszkolenie medyczne, ratownicze, niosą pomoc poszkodowanym. Druhowie OSP to zarówno profesjonaliści, jak i społecznicy gotowi nieść pomoc, często narażając własne życie – zaznacza Józef Sarnowski.

Dlatego tak ważne jest wyposażenie ich w odpowiedni sprzęt i środki ochrony indywidualnej. I na takie właśnie zakupy przeznaczonej jest wsparcie z programu realizowanego przez samorząd województwa Pomorskie OSP.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *