45 osób ewakuowano po pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym w Sztumie.

45 osób ewakuowano po pożarze piwnicy w budynku wielorodzinnym w Sztumie.

W wyniku groźnego pożaru piwnicy, który miał miejsce wieczorem na ulicy Mickiewicza w Sztumie, ewakuowano 45 osób. Na miejscu natychmiast interweniowały liczne zastępy straży pożarnej, aby opanować sytuację i zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. W czasie dojazdu pierwszych zastępów w budynku panowało silne zadymienie. 

Strażacy podjęli działania natychmiast, skierowano kilka rot ratowniczych, wyposażonych w niezbędny sprzęt gaśniczy. Mimo szybkiego reagowania służb ratunkowych, intensywny ogień oraz zadymienie stwarzał znaczne wyzwania, co wymagało zorganizowanego i skoordynowanego działania strażaków.

Ewakuacja 45 osób była priorytetem, a strażacy skrupulatnie dbali o bezpieczeństwo mieszkańców.

Przyczyny pożaru piwnicy są obecnie przedmiotem dochodzenia. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne starają się ustalić, co mogło spowodować ten  incydent. Dochodzenie będzie miało na celu wyjaśnienie okoliczności oraz wskazanie ewentualnych błędów czy zaniedbań, które doprowadziły do wybuchu ognia.

Warto podkreślić, że wczorajszy wieczór był bardzo pracowity dla strażaków. Praktycznie w jednej chwili wybuchły dwa poważne zdarzenia, w które zaangażowane były znaczne siły i środki z powiatu sztumskiego. Świadczyć może o tym fakt, że na zabezpieczenie operacyjne powiatu sztumskiego została skierowana jednostka z Dzierzgonia (pierwszy raz w historii) oraz dwa zastępy z OSP Gniew.


IMG-20231217-WA0006(1)

IMG-20231217-WA0006(1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *