AUTO UDERZYŁO W DRZEWO – SZTUMSCY POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ PRZEBIEG WYPADKU

AUTO UDERZYŁO W DRZEWO – SZTUMSCY POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ PRZEBIEG WYPADKU

Każdy wypadek to suma różnych zdarzeń. Tym razem prawdopodobną przyczyną wypadku drogowego było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. Policjanci sztumskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na trasie Górki- Mleczewo, gdzie osobowa audi zjechała na pobocze, a następnie uderzyła w drzewo.

Sztumscy policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym na drodze na trasie Górki- Mleczewo. Z przekazanej informacji wynikało, że osobowe auto uderzyło w drzewo. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci oraz służby ratownicze. Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierująca audi 19-letnia mieszkanka powiatu, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i straciła panowanie nad autem, a następnie zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia kierująca autem została przetransportowana do szpitala.

Pracujący na miejscu technik kryminalistyki wykonał oględziny miejsca wypadku, samochodu, zabezpieczył ślady oraz sporządził szkic zdarzeniowy. Dalsze postępowanie szczegółowo wyjaśni przebieg i okoliczności tego groźnego zdarzenia. 19-latka w chwili wypadku była trzeźwa.

Pogoda, która w ciągu dnia potrafi zmienić się kilkukrotnie sprawia, że warunki na drodze robią się zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Przypominamy, że nawierzchnia drogi połączona z opadami atmosferycznymi wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. W związku z tym wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Szczególnie uważać trzeba, kiedy nawierzchnia drogi jest mokra i kiedy świeci oślepiające słońce. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich.

sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.


366-195465_mo2

366-195465_mo2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *