Bezpieczna droga do przedszkola. Sztumscy policjanci z wizytą u maluchów.

Bezpieczna droga do przedszkola. Sztumscy policjanci z wizytą u maluchów.

Sztumscy policjanci odwiedzili najmłodszych z Kubusiowego Przedszkola. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z psami. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez dzielnicowych pytania. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć z policjantami.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci ze Sztumu praktycznie każdego dnia odwiedzają dzieci i młodzież. Tym razem funkcjonariusze zawitali do milusińskich z Kubusiowego Przedszkola. Tu dzieci okazały się bardzo śmiałe i gdy tylko stróże prawa pojawili się w drzwiach przedszkola, zaczęły zadawać im pytania.

Wizyta odbyła się pod hasłem „Przedszkolak bezpieczny w drodze do przedszkola”, w ramach całorocznego cyklu działań „Bezpieczny Przedszkolak”. Celem spotkania było wzbudzenie zaufania do funkcjonariusza Policji, uświadomienie Dzieciom niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z ruchem drogowym, a także konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia.

Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadzący spotkanie udzielił milusińskim kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Maluszki pod fachowym okiem profesjonalisty uczyły się bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. Funkcjonariusz podkreślał, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym.

Starszaki potwierdziły znajomość numeru alarmowego oraz umiejętność prawidłowego reagowania w sytuacji zagrożenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *