[WIDEO] Ruszyła budowa dwóch bloków Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Powstanie 46 mieszkań!

[WIDEO] Ruszyła budowa dwóch bloków Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Powstanie 46 mieszkań!

W poniedziałek odbyło się uroczyste „wkopanie” łopaty pod budowę dwóch bloków mieszkalnych przy ul. Traugutta. Dzięki staraniom burmistrza Dzierzgonia Jolanty Szewczun, udało się pozyskać środki na budowę nowych bloków w naszym mieście. Przypomnijmy, że ostatnia taka inwestycja miała miejsce 10 lat temu.

Dzięki staraniom władz gminy uda się oddać pod klucz ponad 40 mieszkań. Gmina pozyskała na budowę z Funduszu Dopłat kwotę 4 884 658,78 zł. Uroczystego wkopania dokonał zarząd SIM Pomorze, Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun oraz Wiceminister Aktywów Państwowych Karol Rabenda, który mocno wspierał dzierzgoński samorząd w pozyskaniu środków na ten cel.

Inwestycja w Dzierzgoniu składa się z 2 budynków z 4 kondygnacjami nadziemnymi i jedną podziemną, w której mieścić się będą m.in. komórki lokatorskie. Na kondygnacjach nadziemnych zaprojektowano łącznie 46 mieszkań. W obu budynkach zaprojektowano po 1 klatce schodowej z dźwigiem osobowym. Do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim przystosowano po jednym lokalu mieszkalnym w każdym z budynków. Na terenie inwestycji zaprojektowano 46 miejsc postojowych, w tym 5 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych.

Bloki powstaną przy ul. Tragutta w Dzierzgoniu. Będą się składać z czterech kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej, w której mieścić się będą m.in. komórki lokatorskie. 46 mieszkań będzie miało powierzchnię od 24 do 52 m kw. powierzchni. Wartość inwestycji to aż 18 milionów złotych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *