Były Wójt Mikołajek Pomorskich Kazimierz Kulecki powołany został na burmistrza Krynicy Morskiej.

Były Wójt Mikołajek Pomorskich Kazimierz Kulecki powołany został na burmistrza Krynicy Morskiej.

9 maja przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zapadł prawomocny wyrok w sprawie burmistrza Krynicy Morskiej. Dotyczy on przekroczenia przez niego uprawnień podczas budowy Centrum Sportowo – Rekreacyjnego przy ulicy Rybackiej w tym mieście. Sąd orzekł między innymi o trzyletnim zakazie zajmowania przez niego stanowisk kierowniczych. Co oznacza, że automatycznie nie mógł on pełnić stanowiska burmistrza Krynicy Morskiej.

W dniu dzisiejszym Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich wręczył Kazimierzowi Aleksandrowi Kuleckiemu powołanie na pełniącego funkcję burmistrza Krynicy Morskiej. Powołanie podpisał Premier Mateusz Morawiecki. Kazimierz Aleksander Kulecki będzie pełnił funkcję do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza.

Przypomnijmy, że Kazimierz Kulecki ma doświadczenie w kierowaniu samorządem, bowiem przez ostatnie lata pełnił funkcję Wójta w Mikołajkach Pomorskich. Niestety w wyborach w 2018 roku, przegrał on wybory z obecną Wójt Marią Pałkowską-Rybicką. Prezes Rady Ministrów zarządził przedterminowe wybory Burmistrza Miasta Krynica Morska na niedzielę – 24 lipca 2022 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *