Centrum Wsparcia Rodziny w Blunakach otwarte!

Centrum Wsparcia Rodziny w Blunakach otwarte!

Blisko 8 milionów złotych kosztował remont zabytkowego pałacu w Blunakach. W piątek 22 września można było na żywo zobaczyć efekty pracy architektów i budowlańców. W wyremontowanym budynku od początku września funkcjonuje Centrum Wsparcia Rodziny, w którym przebywają podopieczni 24 godziny na dobę. Dzięki profesjonalnej opiece oraz stworzonym warunkom, pensjonariusze mogą czuć się jak w rodzinnym domu.

Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun podziękowała wszystkim zaangażowanym w ten projekt – szczególnie Nadwiślańskiej Fundacji Rozwoju i Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej z Koniecwałdu. Środki na odbudowę budynku pochodziły z budżetu gminy Dzierzgoń oraz Województwa Pomorskiego.

Obecny w czasie otwarcia Marszałek Józef Sarnowski – podkreślił jak ważny jest to projekt dla lokalnej społeczności. Jednocześnie gratulował pomysłu na zagospodarowanie tak ważnego obiektu. Który dzięki środkom publicznym może przeżyć swoją drugą młodość.

Uroczystego otwarcia dokonała burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski oraz zaproszeni goście.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *