Grupa American Heart of Poland zainwestuje w sztumski szpital 100 milionów złotych!

Grupa American Heart of Poland zainwestuje w sztumski szpital 100 milionów złotych!

100 mln zł zamierza zainwestować w ciągu najbliższych czterech lat w szpital w Sztumie AHOP. Spółka na specjalnym spotkaniu z samorządowcami i mediami, poinformowała o swoich planach na najbliższe lata. Zarząd poinformował też o tym co do tej pory zostało zrobione i jakie nakłady finansowe zostały poniesione by szpital mógł funkcjonować. Jak poinformował Prezes Adam Szlachta, w chwili obecnej sytuacja szpitala jest stabilna.

Jednym z pierwszych kroków, krytykowanym przez część radnych powiatowych i część mieszkańców, było zamknięcie dwóch oddziałów: położniczo-ginekologicznego i noworodkowego. Adam Szlachta, prezes Grupy AHP, stwierdził, że to było konieczne z jednej strony z uwagi na małą liczbę porodów, a z drugiej – wiązało się z planowanymi inwestycjami.

30 mln zł na sprzęt medyczny, 70 mln zł na przebudowy i remonty w szpitalu

Do 2027 roku włącznie AHP zamierza włożyć w modernizację szpitala ok. 100 mln zł – z czego 30 mln zł w nowoczesny sprzęt medyczny, a resztę w przebudowy i remonty placówki. Do końca 2023 roku powinien być gotowy masterplan optymalnie dopasowujący funkcje medyczne do możliwości dwóch budynków. Następnym etapem będzie uzyskanie pozwoleń budowlanych, a w trzecim kwartale 2024 r. spółka planuje wyłonić generalnego wykonawcę. Przy projektowaniu szpitala właściwie na nowo – oczywiście w ramach, na które zgodzi się wojewódzki konserwator zabytków – AHP będzie współpracowała z grupą Archimed, wyspecjalizowaną w przygotowaniu projektów dla szpitalnictwa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *