Dzierzgoń. Pijany kierowca potracił pieszego i uciekł z miejsca wypadku.

Dzierzgoń. Pijany kierowca potracił pieszego i uciekł z miejsca wypadku.

Policjanci sztumskiej drogówki wczoraj zatrzymali 38-latka, który potrącił na chodniku pieszego i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu badanie wykazało ponad 2,5 promila  w jego organizmie. 38-latek stracił prawo jazdy a teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj wieczorem  na ulicy Wojska Polskiego w Dzierzgoniu kierujący audi potrącił mężczyznę idącego chodnikiem. Sprawca nie udzielając pomocy rannemu 71-latkowi odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki spostrzegawczości i pomocy świadków policjanci sztumskiej drogówki szybko ustalili kierującego audi. 38-latek został zatrzymany niedaleko miejsca wypadku, gdzie zdąrzył ukryć swoje auto w garażu. Mundurowi podczas rozmowy z nim wyczuli od mężczyzny alkohol. Wynik badania alkomatem był jasny- ponad 2,5 promila alkoholu  w organizmie.  38-latek przyznał się, że potrącił pieszego. Poszkodowany 71-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Mieszkaniec Dzierzgonia został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu za to wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *