Dzierzgoń-Stary Targ. Dwóch mężczyzn zatrzymanych za kierowanie gróźb karalnych w stronę policjantów.

Dzierzgoń-Stary Targ. Dwóch mężczyzn zatrzymanych za kierowanie gróźb karalnych w stronę policjantów.

Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 44-letni poszukiwany mężczyzna, który w czasie zatrzymania był agresywny, znieważył policjantów, naruszył ich nietykalność oraz kierował wobec nich groźby karalne. Do trzech lat więzienia grozi również 31-latkowi, który w czasie interwencji także znieważył sztumskich policjantów oraz kierował wobec nich groźby karalne.

W miniony weekend patrol funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zachowywać się agresywnie wobec sąsiadów. Mundurowi natychmiast pojechali pod wezwany adres. 31-letni mężczyzna już na samym początku zachowywał się agresywnie w stosunku do funkcjonariuszy oraz nie wykonywał ich poleceń do zachowania zgodnego z prawem. W pewnym momencie mężczyzna zaczął znieważać interweniujących policjantów, stawiał bierny opór oraz kierował wobec mundurowych groźby. Sprawca natychmiast został obezwładniony i doprowadzony do sztumskiej komendy. 31-latek nie zaprzestawał nawet znajdując się w policyjnej celi, w której w dalszym ciągu znieważał funkcjonariuszy i kierował wobec nich groźby karalne. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych oraz znieważenia funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwa, mieszkaniec powiatu sztumskiego odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 

Z kolei w miniony poniedziałek policjanci Posterunku Policji w Dzierzgoniu zatrzymali 44-latka, który był poszukiwany. Funkcjonariusze pracując nad sprawą ustalili adres osoby poszukiwanej, pod który niezwłocznie pojechali. Po przyjechaniu na miejsce mundurowi zastali osobę poszukiwaną. Policjanci natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania 44-latka. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy nagle rzucił się z pięściami. Agresor został szybko obezwładniony, a następnie założono mu kajdanki. W trakcie zatrzymania, mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny.

Zatrzymany mężczyzna, mieszkaniec Dzierzgonia trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał zasądzoną karę. Ponadto 44-latek usłyszał zarzuty m. in. kierowania gróźb karalnych, naruszenia nietykalności oraz znieważenia funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwa mieszkaniec Dzierzgonia odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych to przestępstwo, za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3. Za znieważenie policjantów grozi do roku więzienia.


366-211516 (1)

366-211516 (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *