Zakończenie roku szkolnego w SP im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu

Zakończenie roku szkolnego w SP im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 odbyło się w piątek, 23 czerwca. Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje, które w tym roku będą wyjątkowo długie. Szkołę pożegnali na 73 dni. Nie wrócą do sal lekcyjnych 1 września, a kilka dni później. Rozpoczęcie nauki dopiero 4 września.

W czasie uroczystego apelu burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, podziękowała uczniom za ich trud oraz poświęcenie włożone w naukę – „Chciałabym zwrócić się do wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, którzy ciężko pracowali przez cały rok na rzecz edukacji i rozwoju naszej społeczności. Wasze wysiłki i zaangażowanie są nieocenione. Niech ta chwila będzie dla Was okazją do świętowania i refleksji nad wszystkim, co osiągnęliście.” Życząc jednocześnie udanych wakacji.

Ważnym aspektem gali było wręczenie przez burmistrza stypendium dla Mai Giermak, najlepszej uczennicy Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu, która osiągnęła najlepszą średnią w gminie Dzierzgoń. Stypendia otrzymali również Nikodem Lewandowski oraz Anna Wujec.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *