Dzierzgoński Orlik oficjalnie otwarty! Inwestycja przyciąga tłumy mieszkańców!

Dzierzgoński Orlik oficjalnie otwarty! Inwestycja przyciąga tłumy mieszkańców!

Na tą chwilę czekało wielu mieszkańców naszego miasta. Dzierzgoński Orlik został oficjalnie otwarty. W piątek 8 czerwca burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, w towarzystwie dzieci radnych oraz mieszkańców dokonała uroczystego przecięcia wstęgi balonów, świadczącej o otwarciu obiektu. Wartość inwestycji to aż 8 milionów złotych.

Pomysłodawcą rozbudowy orlika była Młodzieżowa Rada Miejska, która wyszła z pomysłem zagospodarowania tego terenu. Jak powiedziała burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun – skoro padł pomysł, to nam nie pozostało nic innego jak poszukać środków na jego realizację. Dzięki zaangażowaniu władz i urzędników udało się pozyskać środki na rozbudowę obiektu. Finanse pochodziły z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Budżetu Gminy Dzierzgoń oraz Lokalnej Grupy Działania. Przedstawiony montaż finansowy pozwolił, by inwestycja w całości została zrobiona tak, jak widzieli to młodzi radni.

8 września od godzin porannych orlik wypełniał się młodzieżą, na która czekały atrakcje przygotowane przez organizatorów wydarzenia. Był turniej piłki nożnej, koszykówki czy pokaz gry w tenisa ziemnego. Gwoździami programu były pokazy piłkarskie Turbo Kozaka oraz Miłosza Stopińskiego jak również gdańskich czirliderk.

Po kilku dniach od otwarcia, śmiało można stwierdzić że była to dobra decyzja, bowiem na obiekcie każdego dnia bawi się kilkadziesiąt osób, co świadczy najlepiej o potrzebie budowania tego rodzaju obiektów w naszym mieście.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *