Groźna kolizja w Nowcu. Policja podaje szczegóły zdarzenia.

Groźna kolizja w Nowcu. Policja podaje szczegóły zdarzenia.

Zmiany w przepisach dotyczą także osób, które kierują samochodem lub motocyklem bez uprawnień. Przekonał się o tym mieszkaniec powiatu, który usiadł za kierownicą motocykla pomimo braku prawa jazdy. Za takie nieodpowiedzialne zachowanie sąd może orzec grzywnę nawet do 30.000 złotych.

Sztumscy policjanci w sobotę przed godziną 14.00, zostali powiadomieni o kolizji drogowej w Dzierzgoniu. Skierowani na miejsce policjanci,  ustalili, że 19-letni  kierowca motocykla na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków na drodze stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w jadącego Fiata. Funkcjonariusze podczas sprawdzeń w bazach danych ustalili, że kierowca jednośladu nie posiada uprawnień do kierowania.  Za spowodowanie kolizji drogowej 19-latek został ukarany mandatem karnym. Natomiast sprawa kierowania pojazdem mechanicznym bez uprawnień, zostanie przekazana pod ocenę sądu.

Przypominamy, że od stycznia 2022 roku, znowelizowane przepisy kodeksu wykroczeń za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień przewidują minimalną grzywnę w wysokości1500 złotych. Sąd może jednak orzec grzywnę w kwocie aż 30.000 złotych. Ponadto, obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *