Interwencja służb nad jeziorem Kuksy.

Interwencja służb nad jeziorem Kuksy.

Dziś po godzinie 19 jak informuje nas widz portalu Dzierzgoń Twoje Miasto miała miejsce interwencja policji oraz zespołu ratownictwa medycznego. Według naszego informatora mężczyzna leżący na pomoście nie ruszał się co wzbudziło niepokój plażowiczów.

Na miejsce został wysłany patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Po przebudzeniu mężczyzny, okazało się że jest on pod wpływem alkoholu i spał. Apelujemy wspólnie ze służbami o zachowanie rozsądku nad wodą. Ostatnie wydarzenia pokazują, że do wody trzeba zachować dystans. Bilans utonięć w naszym województwie wynosi 11 osób.

Kąpiel w wodzie, gdzie nie ma ratowników, może się okazać tragiczna w skutkach. Pamiętajmy, żeby na miejsce kąpieli wybierać miejsca strzeżone przez ratowników. Plaże i kąpieliska strzeżone dają gwarancję bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Kąpiel w wodzie, której nie znamy może się okazać tragiczna w skutkach, dlatego nawet tam gdzie nie ma ratowników, nie wskakujmy z urwisk czy pomostów wprost do wody. Zwracajmy uwagę, czy dno zbiornika wodnego jest bezpieczne (czy nie ma nagłych uskoków lub groźnych śmieci np. potłuczonych butelek itp.) Najlepiej, aby zawsze ktoś z brzegu asekurował naszą zabawę w wodzie.

Dzieci pod żadnym pozorem nie powinny przebywać w wodzie bez opieki osób dorosłych. Niedopuszczalne jest wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu. Korzystając z przyjemności kąpieli pamiętajmy, aby nasze rzeczy pozostawione na brzegu były zawsze pod nadzorem (w ten sposób unikniemy przykrej niespodzianki i konieczności powrotu do domu w samym stroju plażowym). Najlepiej, aby nad wodę nie zabierać cennych rzeczy, które w tym czasie będą nam zbędne, a mogą skusić potencjalnego złodzieja.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *