Już niedługo święto zmarłych – policja apeluje o ostrożność.

Już niedługo święto zmarłych – policja apeluje o ostrożność.

Zbliża się Święto Zmarłych. Jest to czas, kiedy w ciszy i spokoju odwiedzamy oraz sprzątamy groby swoich bliskich. Niestety chwile zadumy mogą wykorzystać osoby, które odwiedziły cmentarz w zupełnie innym celu. Dlatego sztumscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, aby nie dać przestępcom okazji do kradzieży.

Policjanci przypominają, aby zachować ostrożność podczas sprzątania grobów swoich bliskich. Wybierając się na cmentarz, zabierajmy tylko potrzebne rzeczy, nie bierzmy ze sobą dużej gotówki, gdyż może stać się łupem złodziei kieszonkowych. Porządkując miejsca spoczynku swoich bliskich, nie spuszczajmy z oka swoich saszetek lub torebek i starajmy się zwracać uwagę na otoczenie wokół nas.

Dzień Wszystkich Świętych to również czas podróży. Część z nas wybierze się w różne rejony Polski, aby zapalić znicze. Wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się kierowcy to nie tylko zmieniające się warunki pogodowe i coraz szybszy zmierzch. Pamiętajmy, że każdego roku w tym okresie jest duże natężenie ruchu i utrudnienia, wynikające z wprowadzonych rozwiązań organizacji ruchu drogowego. Policjanci apelują, aby nie przekraczać dozwolonej prędkości i dostosować ją do warunków pogodowych. Nie zapominajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami, a także o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania.

Jadąc na cmentarz samochodem upewnijmy się, że go dokładnie zamknęliśmy (zamki w drzwiach, bagażnik, szyby). Nie zostawiajmy na widoku rzeczy wartościowych.

Jeżeli widzimy coś niepokojącego, warto zadzwonić na numer alarmowy 112.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *