„Polski Ład” i „Olimpia” rozdane! W powiecie sztumskim szykują się duże inwestycje!

„Polski Ład” i „Olimpia” rozdane! W powiecie sztumskim szykują się duże inwestycje!

Miliony z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład oraz programu „Olimpia” zostały przekazane samorządom. Najwięcej pieniędzy przeznaczonych zostanie na inwestycje drogowe oraz remonty hydroforni w Myślicach i Starym Dzierzgoniu. Każda z inwestycji o która zabiegali samorządowcy jest ważna bo służy mieszkańcom.

Uroczystego przekazania promes dokonał Wiceminister Aktywów Państwowych Karol Rabenda, który pogratulował samorządowcom zdobytych środków. I tak dzięki zdobytym dofinansowaniom w Gminie Dzierzgoń powstaną :

Dofinansowanie z Polskiego Ładu

  • Zagospodarowanie terenu przy jeziorze Kuksy,
  • Remont ul. Jana Pawła II, Porzeczkowej oraz Kwiatowej
  • Modernizacja parkingu na kortach

W ramach rządowego programu „Olimpia” w Bągarcie powstanie sala gimnastyczna. Burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, nie kryła radości ze zdobytych środków dla naszej gminy. Jak powiedziała są to ważne fundusze dzięki którym nasza gmina może się rozwijać.

W Gminie Stary Dzierzgoń w ramach rządowego programu „Polski Ład” zostaną wyremontowane dwie hydrofornie w Starym Dzierzgoniu oraz Myślicach. Tego samego dofinansowania zostanie zrobiona termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu.

Dobrą informacją dla mieszkańców gminy, jest również to, że z rządowego programu „Olimpia” Gmina Stary Dzierzgoń otrzymała dofinansowanie na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Starym Dzierzgoniu – podkreslił Marek Turlej wójt Starego Dzierzgonia.

W Mikołajkach Pomorskich mieszkańcy mają również powód do radości. Dzięki staraniom władz udało pozyskać się środki na remont dróg gminnych. I tak jak powiedziała wójt Maria Pałkowska-Rybicka zostanie wyremontowany odcinek Pierzchowice – Dąbrówka Pruska oraz Krasna Łąka – Olszówka. W ramach dofinansowania zostanie również zagospodarowany plac przy szkole podstawowej w Mikołajkach Pomorskich, bowiem zostanie utworzone miejsce do rekreacji i wypoczynku.

Władze powiatu sztumskiego mają również powód do radości. Dzięki Polskiemu Ładowi uda się przeznaczyć po dwa miliony na inwestycje drogowe. Jak poinformował wicestarosta Kazimierz Szewczun, ze zdobytych środków się cieszymy, bowiem kwota zdobytego dofinansowania to 10 milionów złotych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *