Kierowca dostawczego mercedesa bez uprawnień. Sztumska policja podaje okoliczności wczorajszego wypadku.

Kierowca dostawczego mercedesa bez uprawnień. Sztumska policja podaje okoliczności wczorajszego wypadku.

Sztumscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj w Dzierzgoniu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni kierujący nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, uderzył w jadącą ciężarówkę. W wyniku tego zdarzenia kierowca śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia doszło około 14:30  w Dzierzgoniu. Po otrzymaniu informacji o wypadku natychmiast na miejsce pojechali policjanci z drogówki. Funkcjonariusze wstępnie ustalali, że 20-letni kierujący samochodem marki Mercedes prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze wpadł w poślizg i uderzył w jadącą ciężarówkę. Kierujący Mercedesem 20-latek śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Gdańsku.

Ponadto śledczy ustalili i  przesłuchali świadków zdarzenia, zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny miejsca wypadku. Okazało się, że 20 letni mieszkaniec Dzierzgonia, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz szczegóły i okoliczności tego wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazd i dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń wynikających z usytuowanych  znaków  drogowych oraz warunków pogodowych!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *