Kolizja z dzikiem. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności.

Kolizja z dzikiem. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności.

Nagłe wtargnięcie na drogę np. sarny, łosia, czy dzika może zakończyć się wypadkiem. Wczoraj nad ranem w Koślince doszło do groźnie wyglądającej kolizji daci z dzikiem. Policja przypomina, że tylko stosując się do przepisów ruchu drogowego oraz zachowując szczególną uwagę można uniknąć wypadków i kolizji.

Około 05.20 policjanci ze Sztumu zostali wezwani do zdarzenia drogowego, do którego doszło w Koślince. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że osobowej daci jadąc zderzył się z dzikiem.

Na szczęście nie doszło do tragedii i nikt z uczestników nie odniósł żadnych obrażeń, a zdarzenie zakończyło się na uszkodzonym pojeździe. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy szczególnie w okolicach lasów, w których żyją dzikie zwierzęta. Każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i zwracaniu uwagi na znaki, które informują go o zagrożeniach. Wybiegająca na drogę zwierzyna może być bardzo dużym zagrożeniem.

Jadący z nadmierną prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia przeszkody na drodze. Zderzenie z dzikim zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach. Najprostszym sposobem uniknięcia kolizji z dziką zwierzyną jest, po prostu, zdjęcie nogi z gazu. Zawsze gdy wjeżdżamy w tereny leśne, bądź takie w których mogą pojawić się dzikie zwierzęta odpuśćmy pedał gazu – to nam da większe szanse w chwili gdy na jezdnię wtargnie nieoczekiwany gość. Zderzenie samochodu z sarną, dzikiem, czy łosiem może być tragiczne w skutkach, nie tylko dla tego stworzenia, ale także dla kierowców i pasażerów


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *