Kierowca z promilami zatrzymany przez policję.

Kierowca z promilami zatrzymany przez policję.

Policjanci z sztumskiej drogówki zatrzymali 46-letniego kierowcę, który prowadził pojazd mając praw promil alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrol sztumskiej drogówki w Nowcu zatrzymał do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu miał  w organizmie blisko promil alkoholu. Podczas kontroli okazało także, że 46-latek ma orzeczony przez sąd, dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Teraz 46-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jazdę mimo orzeczonego zakazu. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Apelujemy do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każdy, nawet anonimowo, może o tym powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *