Mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych. Dotkliwa kara za przekroczenie prędkości.

Mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych. Dotkliwa kara za przekroczenie prędkości.

W ostatnich dniach sztumscy policjanci zatrzymali prawa jazdy kierującym samochodami. We wszystkich przypadkach było to spowodowane ich bardzo szybką jazdą w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze wskazują, że zaostrzone przepisy o zatrzymywaniu prawa jazdy „za prędkość” miały na celu eliminację z ruchu piratów drogowych, a także poprawę bezpieczeństwa we wsiach i miasteczkach.

Funkcjonariusze policji z sztumskiej drogówki często kontrolują prędkość kierowców przy użyciu laserowych mierników prędkości. W ujawnianiu piratów drogowych pomaga im także nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Mundurowi ujawniają szereg wykroczeń, które popełniają kierujący. Ostatnio zatrzymali dwóch kierujących samochodami osobowymi, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość.

Jako pierwszy w miejscowości Ramoty wpadł kierowca pojazdu marki mazdą. Na „pięćdziesiątce” 40-latek miał na liczniku 101 km/h. I tak stracił on swoje prawo jazdy na trzy miesiące oraz otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 15 punktów karnych.

W tym samym miejscu w sidła policjantów wpadł kierujący Audi. Mężczyzna poruszał się z prędkością 144 km/h. 49-latek prócz wysokiego mandatu, podobnie jak poprzedni kierowcy stracił prawo jazdy.

Nie ma akceptacji na rażące łamanie przepisów ruchu drogowego. Każdy, kto za mocno trzyma nogę na gazie, musi liczyć się z konsekwencjami.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.


Sztum-zatrzymane prawko2

Sztum-zatrzymane prawko2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *