Martwe ptaki na jeziorze Sztumskim. Jest komunikat władz Sztumu.

Martwe ptaki na jeziorze Sztumskim. Jest komunikat władz Sztumu.

Jak już informowaliśmy po godz. 12.00 służby otrzymały informację, że na jeziorze Sztumskim unoszą się ciała martwych ptaków. Na miejsce wysłano strażaków oraz poinformowano odpowiednie służby w tym Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sanepid. W chwili obecnej nie wiadomo, co było przyczyną śmierci ptaków. Służby zabezpieczyły znalezione ptactwo i przekazały je do badań. Niestety na ich efekty przyjdzie nam poczekać. Jedną z hipotez pojawiających się wśród mieszkańców jest ptasia grypa.

Władze Sztumu opublikowały apel, w którym zwracają się do mieszkańców i turystów by nie dopuszczać w pobliże dzieci i zwierząt. Poniżej publikujemy treść komunikatu.

„Ze względu na przypadki znalezienia martwych ptaków zalecamy niezbliżanie się do zbiorników wodnych na terenie Miasta i Gminy Sztum oraz niedopuszczania tam dzieci ani zwierząt domowych, do czasu wyjaśnienia przyczyny tego zjawiska. Apelujemy też o niedotykanie martwych ptaków w wypadku ich znalezienia i poinformowanie o tym straży pożarnej, policji lub straży miejskiej. W tej sprawie odpowiednie służby prowadzą już wyjaśnienia, a oficjalny komunikat ukaże się wkrótce. Do tego czasu prosimy nie zbliżać się do zbiorników wodnych.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *