Mikołajkowe kontrole drogowe w Dzierzgoniu.

Mikołajkowe kontrole drogowe w Dzierzgoniu.

Policjanci sztumskiej drogówki prowadzili wczoraj wspólnie z uczniami z Dzierzgonia działania. Mundurowym podczas służby towarzyszył „Mikołaj” oraz uczniowie, którzy kierowcom przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wręczali zawieszki z poradami bezpieczeństwa.

Wczoraj kierowcy, w Dzierzgoniu, mogli spotkać się z niecodzienną kontrolą drogową. Wszystko za sprawą „Mikołaja” i uczniów z Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu, którzy towarzyszyli policjantom w trakcie prowadzonych działań.

Nadchodzące święta to czas wspólnych, rodzinnych spotkań, ale również okres przedświątecznej gonitwy i zwiększonego ruchu na drogach. Policjanci wspólnie z dziećmi i „Mikołajem” przypominali zatrzymanym do kontroli kierowcom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwracali szczególną uwagę na konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa, dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze zwłaszcza w rejonie szkół oraz prawidłowe przewożenie dzieci.

Kontrole odbywały się w przyjaznej atmosferze. Niesforni kierowcy otrzymywali od „Mikołaja” reprymendę, a kierowcy przestrzegający przepisy ruchu drogowego otrzymywali zawieszki z poradami bezpieczeństwa.


Sztum-mikojakowe konmtrole4

Sztum-mikojakowe konmtrole4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *