Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Jeziornie.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy w Jeziornie.

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu, który widząc pijanego kierowcę, uniemożliwili mu dalsza jazdę i zabrał kluczyki od auta. Jego zdecydowana postawa być może przyczyniła się do uniknięcia tragedii, gdyż kierowca miał blisko 2 promile.

W piątkowe popołudnie w Jeziornie mężczyzna dostrzegł siedzącego w samochodzie m-ki Opel kierowcę, który cofając uderzył w warzywniak w którym bawiło się dziecko.  Widzący całe zajście czujny obywatel, podbiegł do samochodu i uniemożliwił jazdę kierowcy. Następnie wyjął kluczyki ze stacyjki oraz niezwłocznie wezwał patrol policji.

60- letni kierujący został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Wkrótce za swoje postepowanie odpowie przed sądem.

Niestety pijani kierowcy nadal jeżdżą po naszych drogach. Apelujemy, aby każdy kto ma podejrzenie o nietrzeźwym kierującym reagował i wzywał na miejsce patrol policji. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na okres 10 lat.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *