Niebezpieczna kolizja drogowa w Nowcu. Policjanci podają przyczynę zdarzenia

Niebezpieczna kolizja drogowa w Nowcu. Policjanci podają przyczynę zdarzenia

Do zderzenia dwóch aut doszło wczoraj w miejscowości Nowiec. Policjanci ustalili, że przyczyną kolizji było nieprawidłowe wyprzedzanie przez kierującego audi. Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 15 sztumscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Nowiec. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki audi 37 – latek nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i rozpoczął wyprzedzanie  w miejscu niedozwolonym mercedesa, którego kierujący, 24 – letni mieszkaniec gminy Dzierzgoń wykonywał  ten sam manewr.  Doszło do zderzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, aby przed wykonaniem jakiegokolwiek manewru na drodze zachować szczególną ostrożność i upewnić się, czy będzie to bezpieczne. Pamiętajmy, że zgodnie z punktem 1 artykuł 24 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o Ruchu Drogowym:

Kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem upewnić się w szczególności, czy:

– ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu;

– kierujący, jadący za nim, nie rozpoczął wyprzedzania;

– kierujący, jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zamiaru wyprzedzania innego pojazdu, zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.


Sztum-wypadek2

Sztum-wypadek2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *