Policja dementuje informacje o zaginięciu 11-latki z naszego miasta!

Policja dementuje informacje o zaginięciu 11-latki z naszego miasta!

Od kilku godzin mieszkańcy gminy Dzierzgoń piszą do naszej redakcji pytania odnośnie zaginięcia 11-letniej Amelii z Dzierzgonia. Informacja została opublikowana na jednej z grup na facebooku i szybko została udostępniona przez internautów.

Link jaki został zamieszczony przypomina adresy stron informacyjnych działających na terenie kraju. Pamiętajmy! Każde kliknięcie w taki link powoduje przekierowanie na nieznaną stronę internetową i wykorzystanie naszych danych. Policjanci często przestrzegają przed tego rodzaju wyłudzeniem danych przez internet. Jak udało nam się ustalić sztumska jednostka policji, w chwili obecnej nie prowadzi poszukiwań 11-latki. Informacja która się pojawiła w sieci jest nieprawdziwa.

Co to jest fake news?

Fake news to z angielskiego po prostu fałszywa informacja. To treści, które są nieprawdziwe lub nie do końca prawdziwe, ale mimo to są publikowane w serwisach informacyjnych czy na portalach społecznościowych. Często fake newsy mają być traktowane bardzo serio i przekonać nas, że opisują prawdę. Czasem są tworzone w charakterze satyrycznym, ale interpretowane przez ludzi jako prawda i rozprzestrzeniane już nie jako żart a prawda. Nie zawsze mają one formę tekstową – wykorzystywane są grafiki, zdjęcia, a nawet filmy, w których poprzez obróbkę zmanipulowana jest treść.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *