Starsza kobieta nagle upadła na chodnik – z pomocą ruszyli policjanci

Starsza kobieta nagle upadła na chodnik – z pomocą ruszyli policjanci

Życie i zdrowie ludzkie jest i zawsze będzie priorytetem, dlatego policjanci przerwali jazdę radiowozem, kiedy zauważyli starszą kobietę, która nagle upadła na chodnik. Mundurowi pomogli seniorce, okazało się, że mieszkanka Sztumu podczas upadku uszkodziła sobie miednicę.

Empatia i reagowanie na sytuację, kiedy ludzie potrzebują pomocy to jedna z podstawowych zasad, jaką kierują się w trakcie służby policjanci. Dlatego też muszą oni podejmować decyzje, które zdarzenia mają większy priorytet i w jakiej kolejności, którą interwencję podjąć. Ludzkie zdrowie i życie zawsze będzie na pierwszym miejscu.
Jedna z takich sytuacji miała miejsce w minionym tygodniu.

Patrol policjantów sztumskiej drogówki w trakcie przejazdu zauważył starszą kobietę, która nagle się przewróciła i upadła na chodnik. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa. Policjanci ocenili stan starszej pani. Kobieta była bardzo zdezorientowana, nie była w stanie stanie sama wstać. Policjanci wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Mieszkanka Sztumu przewieziona została do szpitala. Córka seniorki po pewnym czasie zadzwoniła do sztumskich policjantów dziękując im za pomoc jaką otrzymała jej mam. Okazało się, że kobieta doznała złamania miednicy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *