Strażacy z powiatu sztumskiego działali w Malborku. Silna burza nad naszym regionem.

Strażacy z powiatu sztumskiego działali w Malborku. Silna burza nad naszym regionem.

Wczorajszego wieczoru przez nasz rejon przetoczyła się silna komórka burzowa, generująca silny wiatr oraz duży opad deszczu. Strażacy od godzin wieczornych byli dysponowani do powalonych drzew oraz zalanych posesji czy piwnic. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło na trasie Bukowo – Szropy, gdzie według zgłaszającego na samochód z kobietą w środku miało spać drzewo. Po przybyciu na miejsce zastępów straży okazało się kobiecie nic się nie stało i zdołała uniknąć najechania na spadające drzewo.

Strażacy interweniowali w gminie Sztum, Stary Targ oraz w gminie Dzierzgoń oraz Stary Dzierzgoń. Najpoważniejsza sytuacja jednak była w sąsiednim powiecie malborskim. Tam strażacy odnotowali ponad 300 zgłoszeń dotyczących zalań. Z uwagi na bardzo dużą ilość zgłoszeń o podtopieniach, w ramach Wojewódzkiego Obwodu Operacyjnego został utworzony pluton ratowniczo-gaśniczy ULEWA – Sztum, który udał się do pomocy w usuwaniu podtopień, na skutek nawałnicy jaka przeszła w Malborku.

W skład plutony weszły jednostki z Mikołajek Pomorskich, Starego Targu oraz Postolina. Strażacy do późnych godzin prowadzili działania min. na dworcu PKP skąd wypompowywali wodę z zalanych posesji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *