Trwa remont wiaduktu kolejowego w Dzierzgoniu.

Trwa remont wiaduktu kolejowego w Dzierzgoniu.

Od blisko roku ruch przez Dzierzgoń jest utrudniony dla pojazdów ciężarowych i dostawczych oraz komunikacji autobusowej. Z powodu zamknięcia wiaduktu kolejowego na DW nr 515 łączącej gminę Dzierzgoń oraz Stary Dzierzgoń.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to ruch na tym odcinku drogi zostanie przywrócony jeszcze w tym roku. Prace prowadzone pod wiaduktem mają zakończyć się w grudniu. Do tej pory po wiadukcie mogą poruszać się pojazdy nie przekraczające masy 2,5 tony. Warto dodać, że na wiadukcie odbywa się ruch wahadłowy co znacznie utrudnia poruszanie się pojazdom wjeżdżającym do Dzierzgonia i wyjeżdżającym – i to niestety się nie zmieni.

Pierwszy etap remontu wiaduktu został już wykonany. Polegał on na przygotowaniu planu naprawczego. Wykonawca musiał przygotować ekspertyzę oraz zabezpieczyć obiekt. Obecnie prace skupiają się na oczyszczeniu spodu wiaduktu. Prace budowlane powinny zakończyć się jeszcze w listopadzie. Dzięki wykonanemu remontowi na wiadukcie ma zostać przywrócony ruch dla pojazdów ciężarowych do 40 t przy zachowaniu trybu wahadłowego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *